Leasing dla osób prywatnych

Leasing dla osób prywatnych (leasing konsumencki) i wynajem długoterminowy dla konsumenta

Nowoczesną alternatywą finansowania zakupu samochodów osobowych, ciężarowych do 3,5 tony oraz jednośladów jest leasing dla osób prywatnych (znany również jako leasing konsumencki). Dostępny jest dla każdego otrzymującego regularne dochody od minimum sześciu miesięcy.

Dla kogo leasing dla osób prywatnych i wynajem

Każdy pełnoletni konsument, który może udokumentować ciągłość lub złożyć oświadczenie o ciągłości zatrudnienia – do weryfikacji telefonicznej u pracodawcy – może ubiegać się o leasing konsumencki w uproszczonej procedurze już od poziomu 1% opłaty wstępnej. Leasing honoruje większość form zatrudnienia polskich rezydentów w tym kontrakty zagraniczne, umowy zlecenia, dochody uzyskiwane poza granicami kraju.

Co możesz sfinansować?

Leasing dla osób prywatnych pozwala sfinansować nowe i używane (do 14 lat) samochody osobowe oraz ciężarowe o dopuszczalnej, maksymalnej ładowności 3,5 tony, nowe i używane (do 3 lat) motocykle, nowe skutery, motorowery i rejestrowane quady.

Wynajem długoterminowy dla konsumentów pozwala finansować wyłącznie nowe samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony na okres do sześciu lat. Przy korzystaniu z wynajmu długoterminowego konieczne jest określenie planowanego przebiegu.

Zalety leasingu dla osób prywatnych

Dostępny w szybkiej procedurze uproszczonej już przy 1% opłaty wstępnej, w zależności od wybranego pojazdu możesz rozłożyć raty nawet na 7 lat finansując go produktem tańszym od klasycznego kredytu samochodowego, opłacisz nim ubezpieczenie komunikacyjne, a formalności w wydziale komunikacyjnym oraz firmie ubezpieczeniowej załatwimy za Ciebie. Leasing konsumencki nie narusza Twojej zdolności kredytowej i Ty jako użytkownik posiadasz gwarancję odkupu auta.

Zalety wynajmu długoterminowego, konsumenckiego

Najwygodniejsza forma użytkowania auta jaką do tej pory wymyślono. Bez opłaty wstępnej, bez zmartwień o serwis auta, opony zimowe, ubezpieczenie. Płacisz niską ratę a po zakończeniu umowy, jeżeli chcesz, przesiadasz się do nowego auta.

Jak zacząć?

Wybierz pojazd, który chcesz zakupić i zdecyduj jaką ratę miesięczną chcesz płacić lub zapytaj nas o produkt dla Ciebie. Zadzwoń do nas – odpowiemy natychmiast lub skorzystaj z poniższego formularza kontaktowego, a odpiszemy i oddzwonimy do Ciebie. Wytłumaczymy w przystępny sposób z czym wiąże się leasing dla osób prywatnych i przedstawimy wiążącą ofertę.

Przeczytaj czym różni się leasing od kredytu 

Policz wysokość raty dzięki Leasing Konsumencki Kalkulator

 


Zapytaj o ofertę


- 

Jakie są różnice pomiędzy kredytem a leasingiem dla osób prywatnych?

Leasing dla osób prywatnych / leasing konsumencki posiada szereg zalet, które powodują, że jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa, którą warto rozważyć.

Jedną z podstawowych przewag nad kredytem samochodowym to niższa cena. Nie twierdzimy, że każdy leasing dla osób prywatnych jest tańszy od każdego kredytu na samochód, ale co do zasady tak właśnie jest.

Drugą niezwykle istotną zaletą leasingu dla osób prywatnych jest brak raportu o zobowiązaniu kredytowym w BIK. Dla osób, które nie są do końca zorientowane nadmienimy tylko, że informacja o każdym zaciągniętym kredycie wysyłana jest przez banki do Biura Informacji Kredytowej. Informacja taka ma wpływ na zdolność kredytową w przyszłości. Brak raportu o zobowiązaniu w BIK jest więc bardzo istotny dla osób ubiegających się lub planujących się ubiegać np.: o kredyt hipoteczny. Leasing konsumencki nie obniża zdolności kredytowej konsumenta. Jedynym bankiem, który widzi takie zobowiązanie jest bank będący właścicielem danej firmy leasingowej.

Jakie są wady leasingu dla osób prywatnych w stosunku do kredytu samochodowego?

Jedną z wad leasingu jest konieczność zakupu finansowanego przedmiotu, np.: samochodu, na podstawie faktury VAT 23%.

Osobowy nie prowadzące firm nie zawsze wiedzą, że samochody są często sprzedawane na podstawie umowy kupna-sprzedaży lub faktury VAT Marża lub faktury zwolnionej z VAT. W takich wypadkach firma leasingowa potraktuje wartość za jaką następuje zakup auta, jako cenę netto i w całości finansowania doliczy do niej 23% podatku VAT. Jest to zwyczajnie nieopłacalne. Dlatego chcąc sfinansować zakup używanego samochodu z wykorzystaniem leasingu, powinni Państwo zwrócić uwagę, żeby samochód był sprzedawany przez firmę, która wystawi na sprzedawany samochód fakturę z naliczonym 23% podatkiem VAT.

Inną wadą korzystania z leasingu jest problematyczne wcześniejsze wyjście z finansowania. Jeżeli okazałoby się, że chcą Państwa wcześniej spłacić taki leasing, może to być kłopotliwe lub zwyczajnie nieopłacalne. Przy kredycie samochodowym najczęściej nie ma takiego problemu.

Zapytaj jaka oferta leasingu dla osób prywatnych będzie dla Ciebie

Samodzielnie policz wysokość raty dzięki Leasing Konsumencki Kalkulator


Poznaj leasing

Aktualności o leasingu